przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
10 listopada. Historia Polski kreślona laserem

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości będą wyjątkowe, nie tylko ze względu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. W programie święta znajdziemy m.in. koncert wszystkich sochaczewskich chórów, które wykonają m.in. tak znane pieśni jak Modlitwa obozowa, Przybyli ułani, Pierwsza kadrowa, Mazurek Dąbrowskiego czy Warszawianka, znajdziemy w nim odsłonięcie popiersia marszałka Piłsudskiego, ale też coś lżejszego – sobotni spektakl laserowy pt. ”Historia niepodległej Polski” przedstawiający dzieje naszego narodu od początków tworzenia się państwowości, aż po czasy nam współczesne. Wszystko przedstawione techniką laserową.

Specjalnie na potrzeby tego spektaklu przygotowano ponad 300 obrazów i animacji laserowych przedstawiających wybitnych królów i przywódców Polski, wydarzenia symbolizujące powstania i zrywy narodowościowe dążące do odzyskania niepodległości, przełomowe bitwy, które uchroniły nasz kraj przed najeźdźcami oraz wydarzenia polityczne, które zaważyły na losach naszej ojczyzny, a także postacie kształtujące ducha patriotyzmu, dumy i przynależności do narodu polskiego. Aby nadać wyraz szczególnej polskości, w warstwie muzycznej wykorzystano fragmenty utworów kompozytorów polskich m.in. F. Chopina, I.J. Paderewskiego, F. Nowowiejskiego, K. Dębskiego, J. Kaczmarskiego oraz fragmenty pieśni patriotycznych.

Ta niecodzienna i unikatowa forma spektaklu laserowego szczególnie młodemu pokoleniu może przypomnieć o tożsamości, polskiej tradycji narodowej i o najważniejszych wartościach prawdziwego patriotyzmu jakimi są od początków naszego państwa „Bóg –Honor - Ojczyzna”. Bez wątpienia pokaz historyczny pt. „ Historia Niepodległej Polski w laserach” pozostawi w każdym widzu niezapomniane wrażenia i przeżycia artystyczne.

Zapraszamy! Sobota, 10 listopada, godz. 20.00, plac Kościuszki. Pokaz potrwa około 30 minut.

 

A A A
07.11.2018
godz.08:34
 
kontakt