przejdź do Sochaczew.pl
Najpiękniejsze wiersze na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie zaprasza na Powiatowy Konkurs Recytatorski  z cyklu „Jeden najpiękniejszy wiersz” pod hasłem:  Od Tadeusza Kościuszki do Józefa Piłsudskiego.

Tak jak od pierwszych dni naszego zniewolenia przez trzy mocarstwa: Rosję, Prusy i Austrię zdolni do walki żołnierze chwytali za broń  (Insurekcja Kościuszkowska, Powstanie Listopadowe i Styczniowe, Legiony Piłsudskiego), tak nasi przywódcy duchowi, poeci, dodawali im sił, swoim talentem mobilizując ich do walki o niepodległość naszej Ojczyzny.

Odbywający się w miejskiej bibliotece od kilku lat konkurs „Jeden najpiękniejszy wiersz” w roku 2018 wpisuje się w tak ważne dla każdego z nas obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zapraszamy wszystkich recytatorów miasta i powiatu do wzięcia udziału w naszej imprezie: uczniów z klas VI – VIII szkół podstawowych, młodzież gimnazjalną i licealną oraz osoby dorosłe. Mile widziani będą nasi rodzimi poeci  ze  swoimi związanymi z tematem wierszami.

Mamy nadzieję, że tak jak zawsze zgłosi się do nas bardzo wielu utalentowanych wielbicieli polskiej poezji i na pewno dostarczą  nam oni wielu związanych z tematyką tegorocznych uroczystości niepodległościowych doznań i przeżyć. Dodatkową  zachętą do udziału w konkursie dla uczestników będą zapewne atrakcyjne nagrody rzeczowe . Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Posła na Sejm RP  Macieja Małeckiego, Starosty Sochaczewskiego Jolanty Gonty oraz Burmistrza Miasta Sochaczew Piotra Osieckiego.

Konkurs jest imprezą jednodniową. Odbędzie się 7 listopada 2018r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Sochaczewie przy ul. 1 Maja 21. Rozpoczęcie konkursu o godz. 1000. Na zgłoszenia uczestników oczekujemy do dnia 2 listopada br. Szczegółowe informacje oraz Regulamin konkursu są dostępne na stronie internetowej organizatora:  bibliotekamiejska.sochaczew.pl.

 

w imieniu organizatorów

Barbara Sobkowicz

A A A
21.09.2018
godz.10:48
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość